Kleine zwanen voor de Pier van Huizen, 20 februari 2026 door Jurrien Uiterwijk

Vogels en de energietransitie

25 september 2025
20:00 – 22:00 (eindtijd is indicatief)
Lezing
Organisator
Feiko Prins

Lezing door Luc Hoogenstein

Duurzame energie en natuur, een match made in heaven of een gevaarlijk samenspel? We weten allemaal dat duurzame energie door o.a. wind en zon hard nodig zijn om onze planeet leefbaar te houden, maar de praktijk is dat we dat het liefst niet naast onze voordeur willen. En dan kom je bij het realiseren van zonneparken of windparken al snel op plekken terecht waar relatief weinig weerstand van omwonenden te verwachten is, maar die qua natuurwaarden waarschijnlijk interessanter zijn dan bijvoorbeeld een gemiddeld bedrijventerrein. Luc Hoogenstein, voormalig ecoloog bij Natuurmonumenten en dossierhouder windenergie bij Vogelbescherming, neemt ons mee in de kansen en risico’s die duurzame energie voor de natuur met zich meebrengen. Luc werkt sinds 2,5 jaar als senior ecoloog duurzame energieprojecten bij Eneco en neemt ons mee in de fascinerende en uitdagende wereld van natuur en duurzame energie.

Aanmelden kan vanaf 14 september

Locatie
Naarderweg 103a, Hilversum, 1217 GL

Dit evenement kan nog niet gereserveerd worden.

Lid worden

Heeft u hart voor de natuur? Word lid en sluit u aan bij een actieve gemeenschap van vogel- en natuurliefhebbers. U ontvangt vier keer per jaar ons verenigingsblad De Korhaan en krijgt toegang tot lezingen, excursies en andere activiteiten.

Stuur voor een wijziging in uw gegevens een email naar: ledenadministratie@vwggooi.conscribo.nl

Blijf op de hoogte

Mocht u zich liever alleen willen laten informeren, dan kunt u zich kosteloos inschrijven voor onze wekelijkse nieuwsbrief.

Vogelherkenningscursus

Wilt u vogels leren herkennen? Meld u aan voor onze vogelcursus! U leert de basis van vogelherkenning tijdens informatieve theorieavonden en praktijkexcursies. Perfect voor iedereen die wil starten met vogels kijken en de natuur bewuster wil beleven.